Tefeci Kredisi

Kredi denilince ilk olarak aklımıza bankalar gelse de durum tam anlamıyla böyle değil. Bankadan kredi alamayan kişiler özel şirketlere ve tefecilere yönelmeye başladı. Banka kredi aynı şekilde kredi kartı kullanımı ve başvurunun olumlu sonuçlanması için bazı şartları herhangi bir eksiklik olmadan yerine getirmenizi ister. Örneğin banka kredi puanınız düşük olmayacak. Yani geçmiş dönemler de tüm ödemelerinizi zamanında ve düzenli olarak gerçekleştirmiş olacaksınız. Buna ek olarak da aylık net gelir sahibi olmalısınız. Hatta talep ettiğiniz kredi ve geliriniz arasında da denge olmalı. Tüm sıralanan bu maddeleri yerine getiremeyenler tefecilere yönelmeye başladı.

Kredi Veren Tefeciler

tefeci-para
tefeci-para

Tefeciler bildiğiniz gibi para kiralayan kişilere verilen genel isimdir.  Bankalardan en temel farkı ise bağlı oldukları faiz üst sınırı yok. Yani isterler ise iki katı ya da daha azı geri ödeme yapmanız gerekebilir. Yine isterseniz tek taksit ya da birden fazla vade ve taksit üzerinden ödemelerinize devam edebilirsiniz. Tefeciler size verdikleri parayı belgelendirmek için senet imzalamanızı isteyebilirler. Senet ellerinde ki yasal dayanak olacaktır. Zaten birçok kişi günümüzde senet işlemlerine oldukça hâkim ve prosedürü biliyor.

Borç Para Veren Tefeciler

Tefeciler banka kredilerinde söz konusu olduğu gibi kredi notunuza, aylık net gelirinize bakmıyor ama geri ödemeleri belirttiğimiz gibi garanti altına almak istiyor. Senet imzalama işlemine ek sizden taşınmaz mallarınızdan birini ipotek göstermenizi isteyebilirler. Eğer teminat verecek mal varlığınız yok ise kefil bulmanız gerekebilir. Ödeme aşamasında ek sorun yaşanır ise kefil olan kişinin ödemelere devam etmesi gerekebilir ya da malınız icra ile satışa sunulabilir.


ARA: Acil Tefeci Ankara


Ayrıca yeri gelmiş iken kısaca belirtelim ki tefeciler ile çalışmadan önce emin olun. Her sektör de olduğu gibi bu alanda da kötü niyetli kişiler var. Dolandırılabilir ve daha ciddi maddi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Tefecilere ulaşmak isteyenler arasında iseniz interneti kullanabilirsiniz. Bu şekilde hizmet veren ve internet kanalı ile duyuran kişilerin, şirketlerin sayısı bir hayli fazla.

Comments

  1. Sn. İlgili,
    Özel sektörde 3850TL bordrolu çalışanım. Acil 10.000TL’ye ihtiyacım var. Şartlarınızı öğrenebilirmiyim.
    Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir