Findeks Risk Raporu Ücretsiz Nasıl Yapılır?

Bankalara kredi talebinde bulunduğumuz zaman bizimle ilgili olarak ilk inceledikleri şey kredi notumuz, dolayısı ile de Findeks risk raporumuz olmaktadır. Söz konusu olan bu raporu bankalara gitmeden önce bizim de sorgulamamamız mümkün olmakla beraber, bu işlemin belli bir ücrete tabii olması nedeni ile bu rapora ihtiyaç duyan kişiler Findeks risk raporunu nasıl ücretsiz alabileceklerine dair çözüm yolları aramaktadırlar.

Hemen hemen her banka kredi notumuzu ve risk raporumuzu kredi verme şamasında oldukça önemsedikleri ve bu iki durumu değerlendirmeye almaksızın kredi talebimize ilişkin hiçbir işlem yapmadıkları için, bankalara kredi başvurusu yapacak olan kişiler söz konusu bu bilgilere ulaşma amacı içerisinde olmakta ve Findeks risk raporlarını sorgulamak için olanaklar aramaktadır. Söz konusu bu işlem hali hazırda belli bir ücrete tabii olmakla beraber, zaten nakit sıkıntılarını çözmek amacı ile kredi başvurusu yapan kişiler için ekstra bir külfet olma özelliği taşımaktadır. Bu nedenle de kredi çekmek isteyen kişiler söz konusu bu raporu da ücretsiz almanın yol ve yöntemlerini araştırmaktadır.

Bu konu ile alakalı olarak ücretsiz bir şekilde kredi notumuz öğrenme ve risk raporumuzu elde etme konusunda çözüm olanakları sunduğuna dair tanıtım yapan pek çok internet sitesi mevcut olmaktadır. Bu siteler üzerinden adı geçen hizmeti ücretsiz bir şekilde almak isteyen kişiler gerekli işlemleri halletmek için giriş yaptıkları zaman bu konu ile alakalı olarak ücretsiz hizmet vermekte olduklarını iddia eden  internet sitelerinin hiçbir şekilde bu sistemle dair hizmet vermediklerini görmektedirler.

Söz konusu bu durumu açıklamak için bahsi geçmekte olan Findeks risklilik raporunun alınabileceği tek yerin Findekse ait  resmi internet sitesi olduğunu ve ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanma gibi bir durumun söz konusu olmadığını anlatmak yeterli olacaktır. Eğer kredi notumuza dair bilgi edinmek ve adı geçen raporu da temin etmek istiyor isek bu konuda yapılacak tek ve en sağlıklı işlem resmi prosedürler dahilinde adı geçen internet sitesi üzerinden ve gerekli ücreti ödeyerek yapılmakta olan işlemlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir