senetle kredi verenler

Senetle Borç Para Verenler İstanbul

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da nakit para sorunu yaşadığınız zaman senetle veya komisyonla kredi veren kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Senetle borç para veren kişiler, kredi notunun düşük olmasından dolayı bankalardan kredi alamayan kişiler için çok önemli bir çözümdür. Bankalardan kredi almak eskisi gibi kolay bir işlem değildir.

Kredi alabilmek için ilk olarak kredi notunun çok yüksek olması gerekmektedir. Daha önceki dönemlerde bir bankadan kredi alan ve bu kredi borçlarını ödeyemeyen kişiler, kredi notunun düşük olmasına ortam hazırlamaktadır. Bankalar da düşük kredi notunu gördüklerinde bu kişilere kredi vermeye çok fazla yanaşmamaktadır. Kredi notu, bankalar için müşterilerin bir öz geçmişi konumundadır. Kredi notunun düşük olması pek çok kişiyi zor durumda bırakabilmektedir.

Senetle Kredi Veren Yerler İstanbul

senetle kredi verenler
senetle kredi verenler

Örneğin maaşında icra olan veya gelir belgesi müsait olmayan kişiler bankalardan kredi alamaz. Kredi notu da bundan dolayı düşük olur. Peki bu durumda ne yapılmalıdır. Bankalardan kredi alamayan kişiler alternatif kredi bulma yöntemlerini tercih edebilir. Bunlar da komisyonla veya senetle kredi almaktır. Komisyonla kredi alacak olan kişiler de senetle kredi veren kişiler ile iletişime geçebilir. Çünkü bu işlemleri genelde aynı kişi veya kurumlar yapabilmektedir.

Komisyonla Kredi Verenler İstanbul

Komisyonla kredi alma işlemlerinde bankalardan kredi alamayan kişiler gerek duydukları kredi miktarını bu aracı kurumlar ile görüşür. Daha sonra bu kişiler bankalar genelinde bir araştırma yaparak en uygun krediyi vermeye çalışır. Bankalardan kredi alamayan kişiler de bankaya yerine kredi borcunu bu kişilere öder. Bu işlem karşılığında krediyi veren kişiler de belirli bir komisyon alır.

Komisyon miktarları genelde kredi miktarına göre değişmektedir. Diğer bir yöntem de senetle kredi vermektir. Senetle kredide de gerek duyulan miktar bu kişilerin elinden direkt olarak aynı gün içerisinde alınabilir. Daha sonraki aşamada da bu kişiler bankaların da belirlediği faiz oranları üzerinden bir anlaşma yapar ve alınan krediyi senet üzerinden borçlandırır. Borçlu kişiler her ay kredinin taksidini öder ve buna karşılık da senedini alarak işlemlerini tamamlamış olur.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir