Banka Harici Kredi Çekme

Bankalardan kredi çekmek için birçok kritere sahip olmak ve bu süreci uzun süre takip etmek gerekmektedir. Öncelikli olarak kredi notunun çok iyi olması ve çeşitli kefil ve teminat gibi noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bankalar, kredi verecekleri kişiler hakkında detaylı bir istihbarat çalışması da yapabilmektedir.

Banka Harici Kredi Sorgulama

Bu sorgulama esnasında müşterilerin kesinlikle kusursuz bir şekilde başvuru aşamasını geçmesi gerekmektedir. Ayrıca kredi notunun çok düşük olması durumunda sadece bir bankadan değil diğer bütün bankalardan olumsuz cevap olmak kuvvetli bir ihtimal olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra maaşta haciz olması, kara listede olmak gibi unsurlar kredi çekme hayallerinin uzun bir süre ertelenmesine neden olabilmektedir. Ancak bu durumun bir çözümü artık üretilmiştir.

Banka Dışında Kredi Verenler

banka dışı krediler
banka dışı krediler

Sektör bir anlamda kendi alternatifini üretmiş ve yeni kredi çekme yöntemlerini oluşturmuştur. Bunların başında senetle veya komisyonla kredi çekmek gibi seçenekler yer almaktadır. Kurumsal veya kişisel olarak verilebilen nakit ücretleri, tıpkı bankalar gibi işlemle alınabilmektedir. Diğer yandan bu kişiler, belirledikleri faiz oranlarını bankaların faiz oranları doğrultusunda hesaplar. Bankalar ile yapılan görüşmeler sonucunda kredi alamayan kişilerin bu yöntemleri tercih etmesi mümkün olabilir. Senetle kredi işlemlerinde nakit paraya ihtiyaç duyan kişi ile bir görüşme gerçekleşir. Bu görüşmede ne kadarlık bir nakite ihtiyaç duyulduğu hakkında bir değerlendirme yapılır.

Banka Dışı Komisyonla Kredi

Değerlendirme içerisinde faiz oranları ve diğer noktalar hakkında bilgi sahibi olunur. Nakit ücretlendirmelerinde ve kredi tahsis ücretlerinde en uygun miktarlar belirlenir. Bankaların yoğun prosedürlü işlemlerine gerek kalmadan bu şekilde bankalardan kredinizi alabilirsiniz. Ayrıca bankaların istediği kredi notu da bu noktada istenmemektedir. Komisyonla kredi de bankadan aracı kurum ile kredi çekilir ve kişi bankaya borçlu olur.

Banka Dışında Senetle Kredi Çıkartılır

Kredi çeken aracı kurumlara da belirli bir miktarda komisyon ödenir. Komisyonlu krediler genelde sıkıntılı kredilerin çıkartılmasında uygulanmaktadır. Senetle kredi işlemlerinde memurlar, öğrenciler, ev hanımları ve işsizler de kredi çekme hakkına sahiptir. Ancak görüşme öncesinde aylık bütçeye göre bir düzenleme yapılması gerekir. Böylece istenilen nakit miktarı ile ilgili daha net bir görüşme sağlanır.

Comments

  1. Merhaba 30 bin tl ye ihtiyacım var. Bir arkadaşım işyeri açıyor kar ortağı olmamı istedi. Ancak ben ortak olmak ve işyeri sahibi olmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir