kredi notu

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?

Zaman zaman acil nakit ihtiyacı olan kişiler geri ödemeli olarak kredi alabilmek için bankalara başvurmaktadır. Kişiler başvurdukları bankaların faiz oranlarından ve faiz oranlarından yararlanmaktadırlar. Bankalar kendilerine başvuran her vatandaşa kedi desteği sağlamazlar. Bunun en büyük nedeni kişinin krediyi geri ödeyemeyecek durumda olduğunun düşünülmesidir.

Bankalar politikaları gereği kendilerini ve müşterilerini korumak durumundadırlar. Müşteriye sağlanmış olan kredinin geri ödenmemiş olması haline bu durumdan hem banka büyük zarar görmektedir hem de aldığı krediyi ödemeyen müşteri hukuki yaptırımlar uygulanarak borcunu ifaya zorlanmaktadır. Bankalar da bu durumdan önce tedbir amaçlı olarak kredi verecekleri müşteriyi değerlendirme yapmakta ve ince eleyip sık dokumaktadırlar.

kredi notu
kredi notu

Kredi Notum Düşük Bankalar Kredi Verir Mi?

Bankaların kredi vermeleri konusunda araştırmalar KKB adı verilen kuruluşa göre yapılmaktadır. Bütün bankalar ortaklaşa bir kuruluş oluşturarak müşterileri denetlenmektedir. Müşterilerin daha önce bankalardan almış olduğu kredi kartları ve almış oldukları kredilerin ödeme planları onlara puan olarak geri dönmektedir. Bankalardan alınmış olan kredilerin düzgün bir şekilde ödenmesi müşteriye yüksek puan olarak dönmektedir. Bankalar da bu puana bakarak müşteriye kredi imkanı sunmaktadır. Kredi puanınız 0 ile 1900 arasında derecelendirmektedir. 1500 ve üzeri kredi puanına sahip olan kişilerin bankalardan kredi almaları çok daha kolaydır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Banka Var Mı?

Türkiye’ de kredisini ödeyememiş ve bu durum sonucunda sicili bozmuş ve hatta kara listeye girmiş olan pek çok kişi bulunmaktadır. Bankaların kara listesine giriş kişiler 5 yıl süre boyunca bankalardan kredi alamamaktadır. Bankalar bu konuda çok titiz davrandıklarından kredi puanı düşük olan kişilere kredi çıkmamaktadır. Kredi puanının düşük olması nedeniyle kredi alamayan kişilere önerilecek birkaç yol bulunmaktadır. Bu, ödemelerini düzenli yaparak puanlarını kredi alabilecek düzeye kavuşturmalarıdır.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kredi Notum Düşük

Ya da bankaların belirli dönemlerde yapmış oldukları kampanyaları takip etmeleri onlar için en güzel seçenek olacaktır Bankalar belirli dönemlerde müşterinin kredi almak için sahip olması gereken minimum kredi puanını düşürmektedir. Bu gibi durumlarda kredi puanı asgariden düşük olan kişiler de kredi kullanma imkanına sahip olmaktadır. Bankalar yılda bir kere bu gibi kampanyaları uygulamaktadır.

Comments

  1. Gelirim var kredi puanım düşük olduğu için kredi çekemiyorum lütfen yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir