kara liste kredisi

Kara Listede Olanlara Kredi Var

Kara listede olanlara kredi var. Kara liste nedir, kara listeye nasıl girilir, kara listeden nasıl kurtulunur ve kara listede olanlara kredi verenler ve bu konu ile ilgili diğer tüm sorularınızın yanıtlarını bu yazımızda sizin için derledik. Öncelikli olarak kara liste nedir, bununla ilgili bilgi verelim. Geçmiş yıllarda, kara liste bankacılık tabirini çok daha fazla duyuyorduk. Şimdilerde ise, kara liste yerine sicil kaydı bozuk, kredi notu düşük gibi ibareler kullanılıyor. Hepsi, aslına bakıldığında aynı kapıya çıkıyor. Bankalardan aldığınız kredi ya da kredi kartı borçlarınızı uzun süre ödemezsen,z ve konuda banka ile işbirliği içine girmeden, borcunuzu ödememeye devam ederseniz, banka sizi kara listeye alacaktır. Kara listede olanlar, bankacılık ürünlerinden yararlanamazlar. Yani kredi alamazsınız, kredi kartı kullanamazsınız. Hatta banka vadesiz hesap açılımında bile size zorluklar çıkarabilir.

Kara Listede Olanlara Kredi Verilir

kara liste kredisi
kara liste kredisi

Vadesiz hesap işletim ücretiniz yüksek olabilir. Ayrıca, bir banka sizi kara listeye aldığı takdirde, tüm bankaların ortak ağı sayesinde, diğer bankalarda da otomatik olarak kara listeye girersiniz. Kara liste mecazi bir tabirdir ve kötümser durum manasına gelerek kullanılmaktadır. Bu kişinin finansal durumu, kara listeye girecek kadar kötüdür anlamı çıkar. Kısa bahsetmek gerekirse, özellikle düzenlenmiş bir liste değildir. Sistemlerde TC kimlik numaranız yazıldığında, kredi alamaz, kredi kartı kullanamaz benzeri uyarı ibareleri alırsınız.

Kredivar.net – Kara Listedekilere Kredi

Kara listede olanlara kredi var konumuza geçmeden önce, kara listeden çıkma yollarından da kısaca bahsedelim. Kara listeden çıkmak, kısa bir sürede gerçekleşmez. Bunun için belli bir çaba göstermeniz gerekir. Hatta KKB’ye ya da merkez bankasına dilekçe yazmanız gereken durumlar bile olabilir. Fakat, ne şekilde olursa olsun, bu listeden çıkmak istiyorsanız, bankalara olan tüm borçlarınızı kapatmanız gerekir. Dilekçeler bu noktadan sonra işe yarayacaktır. Kara listede olduğu için bankadan kredi alamayanlar ise, bankalar dışında kredi veren senetle kredi verenler ile anlaşmayı tercih edebilirler. Senetle borç para veren şahıslar için internetten kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Bu kişiler ile çalışmadan önce, tüm kimlik bilgilerinizi internet ortamından vermekten çekinin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir