Banka harici kredi

Bankalar Dışında Nereden Nasıl Para Bulabilirim?

Bankalar kredi alacak olan kişilerin hemen hemen en çok tercih ettiği kurumlardır. Bankaların asıl amacı da zaten insanlara kredi desteğinde bulunmak ve onlara maddi ve manevi destek olmaktır. Ancak son yıllarda bankaların kredilerinde yaşanan olumsuzluklar ve toplum genelinde borçlu olan kişi sayısının fazla olması bankadan kredi alma kriterlerinin önemli ölçüde değişmesine neden olmuştur. Bu nedenle herkesin bankadan kolay bir şekilde kredi alması pek mümkün değildir. Kredi notu düşük olan kişiler bankalar hariç nereden nasıl para bulabilirim sorusunun de cevabını aramaktadır. Bankalar haricinde kredi veren kişiler veya kurumlar artık bulunmaktadır. Sektör bir anlamda kendi müşteri kitlesini yaratmış ve önemli bir Pazar haline gelmiştir. Senetle veya komisyonla kredi veren kişiler bu alanı oluşturmaktadır. Diyelim ki çok acil paraya ihtiyacınız var ve bankalardan kredi almak istiyorsunuz. Ancak bankalar ile önceden yaşadığınız olumsuz durumlardan dolayı kredi notunuz bir hayli düşük. Ya da kredi sicilinizde bir sorun var veya maaşınız üzerinde haciz yer alıyor.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka harici kredi
Banka harici kredi

Bankalar bu şekilde kötü referanslı kişilere kredi vermediği için zorlanmanız ve kredi alamamanız çok normaldir. Bankalar haricinde kredi nasıl bulabilirim sorusunun cevabı da tam olarak burada başlamaktadır. Senetle veya komisyonla kredi buradaki en önemli kredi bulma noktasıdır. Senetle veya komisyonla kredinin ikisinden birisini alabilirsiniz. Senetle kredi almak isteyen kişiler ilk olarak istediği kredi miktarını ve genel olarak bankalara olan borçlarını dile getirebilir. Bu kredi görüşmesinden sonra sağlanan kredilerini aylık eşit taksitler ile veya artan taksitler ile tıpkı bir bankada olan ödeme sistemi gibi senetle karşılayabilirsiniz. Senetle alınan bu kredileri isteyen herkes kullanabilir.

Banka Harici Kredi Çekme

Aylık ödemelerinizi noter onaylı senetler ile gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar haricinde sizlere sağlanan bu kredi seçeneklerinden bir diğeri de komisyonla kredidir. Komisyonla kredi alacak olan kişiler için bankalardan direkt olarak kredi çıkartılır. Bu kredilerin türü istediğiniz şekilde olabilir. Belirli bir komisyon ödeyerek kefilsiz ve şartsız kredilerinizi alabilirsiniz. Aracı kişiler sadece komisyon ve masraf ücretlerini alarak sizlerin nakit sorunlarını çözer.

Comments

  1. Bankaya 2 3 ay gecikmeli ödeme yaptım 1 ayda ödeme yapamadım. Borcumu yapılandırdım yalnız acil paraya ihtiyacım var şu an kaç bankaya başvurdum ve bu başvurular kredi puanımı düşürdü onun için kredi çekemiyorum acil dönüş yaparsanız ve yardım ederseniz çok teşekkür ederim. 1800 lira maaşım var sgk lıyım. Özel bir şirkette çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir