senetle kredim

Senetle Alınan Krediler Ne Kadar Güvenilir?

Bankalar kredi verme şartlarını artık daha da katı hale getirdiği için bankalardan kredi alamayan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Kredi notu burada çok önemli bir yere sahip. Kredi notu düşük olan kişiler bankaların istediği standartları taşıyamadığı için bankalardan kredi alamıyor. Durum böyle olunca ve sistemde mağdur olan insanların sayısı arttıkça sektörde bir anlamda alternatif yöntemler gelişti. Bu alternatif yöntemler bankalar haricinde kredi almayı sağlıyor. Peki nedir bu bankalar haricinde nakit desteği sağlayan ve kredi veren kişiler? Senetle veya komisyonla kredi adı altında bankaların dışında kredi veren kişiler veya kurumlar olan bu yapılar, kredi notunuz düşükse veya bankalardan herhangi bir nedenden dolayı kredi alamıyorsanız sizlere yardımcı oluyor. Bu nedenler arasında kredi sicilinin bozuk olması, maaşta haciz yer alması veya kara listede olmak ta yer alıyor. Üstelik sadece kredi borçları değil kredi notunu etkileyen unsurlar arasında kredi kartı borçları veya bir sene içerisinde pek çok bankadan alınan krediler de yer alıyor.

Senetle alınan kredilerin yanı sıra komisyonla alınan krediler de çok faza tercih ediliyor. Bu iki kredi yönteminin ne kadar güvenilir olduğu konusu ile ilgili ise tartışmalar sürüyor. Bu yöntemi güvenilir ve başarılı bir şekilde uygulayanlar da var dolandırıcılık yapanlar da. İllegal bir yöntem olduğu için herhangi bir şekilde yaptırımda da bulunma hakkının olmadığı durumlardan ötürü insanların dolandırılmaya açık bir durumda olduğu ise bir gerçek olarak kabul ediliyor.

senetle kredim
senetle kredim

Senetle alınan krediler ile öncelikli olarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Yaptığınız anlaşma sonucunda belirli bir faiz oranının da belirlenmesi ile birlikte sizlere önemli bir nakit kapısı açılıyor. Senetle alınan krediler içerisinde sizlere sağlanan imkanlardan birisi de ödemelerin esnek tarihler ile yapılması. Eğer gelir seviyeniz dalgalı bir şekilde devam ediyorsa borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeme yerine paranız olduğu zaman gerçekleştirebilirsiniz. Paranızı öderken de karşılığında bir senet alırsınız. Bu senetler borçlarınızı ödediğinizi gösterir ve hiçbir şekilde bu senetleri kaybetmeden saklayın ve imzalatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir