Acil Nakit Para Bulmak İçin 5 ÇÖZÜM

Günümüze yüksek harcamalar ve borçlanmamız sebebiyle bazen acil nakit para bulmak için yollar ararız. Sizlere acil nakit para bulmak için 5 yöntem adı altında öneriler hazırladım. Bu yazıyla hayatınıza bir yön acil nakit ihtiyacınızı kolayca çözebilirsiniz

1.Bankanızdan Kredi Çekebilirsiniz: En kolay para bulacağınız yol olup benim gibi herkesten borç isteyemeyen biri için en ideal yol kredi çekmek olacaktır. Bankalarla iyi bir kredi notunuz var ve gelir belgeniz olduğu takdirde bankalar sizlere çok kolay kredi sağlamaktadır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise faiz oranlarıdır. Önünüze gelen ilk bankadan kredi çekmek yerine iyi bir araştırma yapıp kredi çekmeniz olacaktır.

2.Çevrenizden Borç Almak: Günümüzde herkesin harcamaları artmıştır. Ancak gerçekten acil paraya ihtiyacınız olduğunuzda akrabanız, dostunuz sizin bu zor zamanınızda yanınızda olacaklardır. Onların da zor bir hayatları olduğu düşünülecek olursa veremedikleri takdirde onlara küsmemeniz gerekir.

3.Senetle Borç Almak: Şimdilerde bankalardan ve çevresinden borç alamayan kişiler en son çare olarak tefecilerden senetle borç alabilirsiniz. Nitekim onlardan borç aldığınız takdirde vadesini geçirmediğiniz sürece hiçbir sorun yoktur. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta her vade için ayrı senet yapmanız olacaktır. Olur da senet ödemelerinde gecikme yaşanırsa ödediğiniz üzerinden yasal işlem yapılması engellenecektir. Böylece teminat gösterdiğiniz taşınmaz ve size kefil olan kişiler zor duruma girmesi engellenecektir.

4.Acil kredi veren siteler ve Kurumlar Aracılıyla Kredi Çekmek: İnternet hızla gelişmesi sonrasıyla ve kişilerin çevrelerinden ve yasal yolla kredi çekememelerinden yola çıkılarak açılmıştır. Sizler de kötü kredi notunuz varsa bu kurumlar aracılıyla kredi notunuz düzeltilir ve sizlere dilediğiniz kredi çıkarılır. Ayrıca bunlar biz kredinizi çekelim siz ödeyin mottosuyla çalışırlar. Sizlerden aldıkları belli miktar komisyon ile bankalarda bulunan tanıdıklarına bu işlemi yaptırır ve sizin kredi notunuzda oynama yaparak gerçekleştirirler. Bunu yapamadıkları takdirde kendileri kredi çeker her ay siz onlara ödeme yaparsanız bu kredi için haddinden fazla faiz ödeyebilirsiniz.

5.Kredi Kartınızdan Nakit Avans çekebilirsiniz: En kolay paraya ulaşmada ikinci yöntem kredi kartınızdan nakit avans çekebilirsiniz. Kredi kartınızda limit olduğu sürece ATM gidip direkt paraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz takdirde taksitlendirme imkanı da sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir