Yurt Dışı Bankalardan Kredi Çıkartan Firmalar

Tüm dünyada, bankalar benzer sistemlerle çalışırlar. Fakat, her ülkenin kendine göre kuralları vardır. Örneğin, pek çok Avrupa ülkesinde, kurallar dışında hareket edemezsiniz. Misal, bir Avrupa ülkesine okumaya gittiniz ve aileniz, buradan uçağa binerken size harçlık verdi. Bu harçlık banka üzerinden gönderilmediği takdirde, size sıkıntı yaratacaktır. Nereden para geliyor, nereye harcıyorsunuz, vergisini ödediniz mi gibi açıklamalar isterler. Bu yüzden de, yurt dışı bir bankadan, eğer o ülkenin vatandaşı değilseniz ya da uzun yıllardır o ülkede yaşamıyorsanız, sizin için sıkıntı oluşabilir. Hatta en büyük sıkıntı yurt dışında bulunan bankalardan kredi alamamak olacaktır. Bu aşamada yurt dışı bankalardan kredi çıkartan firmalar ile çalışmayı düşünebilirsiniz.

Yurt dışından acil nakit ihtiyaçlarınız için hem bireysel, hem de şirketiniz için kredi almak istiyorsanız ve kurallara tam olarak hakim değilseniz, bu konuda size aracılık eden şirketlerle iletişime geçerek, destek almak, çok daha akıllıca bir hareket olacaktır. Bu sayede, kredi reddi, kural ihlali gibi sıkıntılar ile karşılaşmamış olursunuz.

Yurt dışında kredi veren ya da bankalardan kredi alabilmeniz için aracılık eden bu şirketler, ülkemizde bulunan ve komisyonla kredi verenler mantığı ile hizmet verirler. Yani asıl olarak, kredi veren kurumlar değillerdir sadece sizin kredi alabilmeniz için, bankalarda finansal durumunuza iyi göstererek, kurallara uygun hareket ettiğinizi gösteren, bir aşamada size kefil gibi olan firmalardır. Size aracı oldukları için, sizden aldığınız kredinin oranında belli bir miktar hizmet bedeli alırlar.

Siz aldığınız kredinin içerisinden belli bir miktar ödeme yaparsınız. Fakat, ne kadar ödeme yapacağınız, aldığınız kredi miktarı ile orantılıdır. Yani komisyon oranlarını, şirketlerle birebir görüşerek öğrenebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra, kalan kredinizi dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Ancak, bankaya yapacağınız ödeme, sizin aldığınız miktar, artı aracı şirketlere verdiğiniz komisyon bedelinin toplamıdır. Ödemeleriniz yine bankaya yapılır. Aracılık ücretini ödedikten sonra, aracı şirketler ile herhangi bir bağınız kalmayacaktır.

Comments

  1. Merhaba avrupa bazlı kredi almak istiyorum bunla ilgili danışmanlık yapan şirketlerin iletişim numaraları nelerdir ?

  2. Merhaba Yurt dışı kanali ile kredi verecek bir yer arıyorum
    Sicilim temiz üst segment kobiyim

  3. Bende almak istiyorum görüştüğümüz yerler var ama önden para talep ediyorlar zaten o kadar param olsa buralarda işim olmaz bu dediklerim ne kadar güvenilir bilmiyorum şu önden para istemeleri beni delirtiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir