Senetle Konut Kredisi Veriyoruz

Şüphesiz ki hepimizin dileğidir başımızı sokacak bir eve sahip olmak. Evet belki çoğumuz başkalarına ait evlerde belirli bir ücret ödeyerek ikamet etmekteyiz. Ancak her ayın belirli dönemlerinde kendi elimiz ile kira bedeli adı altında ödenen bu miktar kimi zaman bize ağır gelmekte ve kendi evimiz olması isteğini giderek arttırmaktadır. Aslında günümüzde az bir miktar peşinat ile ev sahibi olabilmek artık çok kolay. Özellikle bizi tanıdıktan sonra bu zamana dek başvuru yapıp konut almadığınıza pişman olacaksınız.

Banka kurumları tarafından da verilebilen konut kredisi şartlarına göz atıp da şartları yerine getiremeyeceğinizi düşünerek boş verdiğiniz olmuştur elbet, ancak gelin birde bizim şartlarımıza göz atalım. Eminim ki fikrinizde değişiklikler olacaktır. Öncelikle;

     -Kredi notu denilen ve bankacılık sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan sayısal verinin bizde herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

    -Daha önceden başkaca kurumlara borçlanmalarınız da yapmış olduğunuz düzensiz ödemeler bizi hiç alakadar etmemektedir.

    -Elinizde herhangi bir peşinatın bulunması gerekmemektedir.

    -SSK’lı yada SSK’sız olarak çalışmanız fark etmemektedir.

    -Gelir düzeyinizi gösterir herhangi bir belge talep edilmemektedir.

senetle ev
senetle ev

Yalnızca tarafınızca talep edilen konut bedeline istinaden size hukuki anlamda borcunuza karşılık geçerlilik taşıyan “senet” imzalatılmaktadır. Ancak imzalatılan bu senet tutarının üzerine tarafımızdan uygulanacak olan faiz oranı ve bize ait olan komisyon bedeli de ilave edilerek ilgili tutar hesaplanmaktadır. Örneğin 100.000 TL değerinde bir konut alımı yapmak istediğinizde size 100.000 TL konut 10.000 TL talep edilen komisyon 10,900 TL tutarlı da faiz eklenince senet üzerinde yazan tutarın 121.000 TL civarı olmakta ve siz bu tutarı ödemekle yükümlü olmaktasınız.

Tek dezavantajı bu olarak gözükse de banka kurumlarında da benzeri bir uygulama söz konusudur. Çünkü orada da ilgili kredi tutarı üzerine faiz ve kurumun krediden aldığı masraflar eklenmektedir. Bu nedenle tercih nedenini biz olmalıyız.

Comments

  1. Merhaba bana acil konut kredisi lazım 130000 tl yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  2. Merhaba 300.000 tl konut kredisi lazım aylık 3.000 tl geri ödeyebilirim taksit sayım buna göre belirlenirse iyi olur. Yardımcı olurmusunuz

  3. Merhaba ben 200.000 TL değerinde konut almak istiyorum peşinatım yok 1000-1500 TL aylık ödeme yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir