finans şirketleri

Kredi Çekerek Borç Veren Zarara Girebilir

Bankalardan kredi çekmek genelde acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için tercih edilen para bulma yöntemleri arasında yer alıyor. Ancak kredi çekerek borç veren zarara girebilir. Bu konuya detaylı bir şekilde bakacak olursak öncelikli olarak borçların miktarı ve kredilerin genel özelliklerine bakmak gerekmektedir. Kredi çekerek bir kişiye borç verecek olursanız borç vereceğiniz kişiye mutlaka dikkat etmelisiniz. Borç vereceğiniz kişiler sizleri yarı yolda bırakacak kişiler mi veya borçlarını tam zamanında ödeyebilecek şekilde gelir belgesine sahip kişiler mi mutlaka bunlara bakılmalıdır. Kredi çekerek borç veren kişiler eğer güvenmedikleri kişiler ile bu işlemleri yaparsa zarara uğrayabilir. Çünkü bu kişi eğer kredi borçlarını zamanında sizlere ödemezse sizler bankalara olan borçlarınızı zamanında ödeyemezsiniz. Durum böyle olunca da genel borcun üzerine faiz yükü binmemesi için geriye kalan taksitleri sizler ödemek durumunda kalabilirsiniz. Diğer yandan eğer siz bir kişiye borç verecekseniz böyle bir kredi yükünün altına girmemeyi tercih edin. Yani eğer borç verecek durumda iseniz zaten bu yardımı yaparsınız.

Kısacası Kredi çekerek borç verilmez. Eğer verilirse sonuçlarına katlanılır.

Sadece borç vermek için kredi çekmeyi göze alabilmeniz için karşınızdaki kişinin ya çok yakınınız ya da çok güvendiğiniz bir kişi olması gerekmektedir. Ayrıca bu borçları ödeyebilecek olan kişilerin veya sizlerin aylık düzenli bir gelirinin olmasına dikkat edin. Eğer iki taraftan birisi borçları düzenli bir şekilde ödeyecek yapıda değilse her zaman banka kredi borcunu ödeyememe riski söz konusu olabilir. Bankalar üzerinden kredi çekecek olan kişilerin borç vereceği zaman dikkatli olması ve ödeme planlarını da buna göre yapması gerekmektedir.

Parası olmayan firmalar bu işlere girmesin. Kredi vermek kolay iş değildir.

Kredilerin türü ve limiti de burada önemlidir. Çok düşük miktarlarda banka kredisi alacaksanız kredi çekmek bir çözüm olarak kabul edilebilir. Ancak kredi limitlerinin çok yüksek olması yani olası bir kredi ödememe durumunda sizlerin zor durumda kalma ihtimalinin olmasında çok dikkatli olmak gerekmektedir. Kredi çekerek borç veren kişilerin çoğu bu zamana kadar halinden memnun kalmadı. Çünkü borç vermek bir genel varlık işidir ve eğer paranız varsa yardım edersiniz yoksa para yardımında bulunamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir