Acil Kredi Veren Bankalar

En ufak ihtiyaçlarımız için ilk önce başvuracağımız yer artık bankalardır. Ama bazı kredi alma kriterleri taşıyor olmamız da gerekmektedir. Bunların en başında kredi notumuz gelmektedir. Kredi notumuz yüksek ise, istediğimiz bankadan kredi başvurusunda bulunabiliriz. Ama kredi notumuz düşük ise, tüm bankalar kredi başvurularımızı onaylamaz. Bu nedenle kredi notumuzun yüksek olması önemlidir. İkincisi ise, belirli bir gelirimizin olması gerekmektedir. Çünkü ödeme gücümüz bankalar için önemlidir. Gelirimizin olması ve bunun belgeleyebiliyor olmamız gerekmektedir. Bu iki şartı taşıyor isek, kredi başvurumuzun onaylanmaması gibi bir sorun olmaz. Ama kredi başvurularının onaylanma presedürleri de biraz olsun bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Yani bazı bankalar kredi başvurularını daha kolay onaylanmakta, bazıları ise daha zor.  Mesela, devlet bankaları daha zor kredi başvurularını onaylamaktadır. Kişilerden daha fazla belge ve teminat isteyebilmektedir. Ama özel bankalar daha esnektir diyebiliriz.

ESNEK KREDİ VEREN BANKALAR

Örneğin, Finans Bank, Deniz Bank, İng Bank gibi bankalar daha kolay kredi başvurularını onaylar. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, ilk olarak bu bankalara başvuruda bulunmanızı öneririm. Ya da müşterisi olduğunuz ve uzun süre çalıştığınız bankanızdan kredi başvurusunu daha kolay onaylanabilir. Çünkü hiçbir banka müşteri kaybetmek istemez. Eğer müşterisinin ödemeleri düzenli ise, kredi başvurusunu onaylamada hiçbir sorun görmez. Bankadan kredi başvurusunda bulunmak için, bankaları şubelerine gitmemize zaten gerek yok.

Online Kredi Başvurusu

İstediğimiz bankanın WEB sitesinden, istediğimiz miktarı, adımızı, soyadımız, TC kimlik numaramızı ve iletişim bilgilerimizi yazıp göndermemiz yeterli. Birkaç dakika içinde kredi başvuru sonucumuz gelmektedir. Sizde kimliğiniz ile birlikte size en yakın şubesine gidip hazır olan kredinizi kullanabilirsiniz. Hatta çoğu banka, kredisini onayladığı müşterisinin anında hesabına kredisini göndermektedir. Sözleşme içinde, müşteri hizmetleri sizin istediğiniz yerde ve saate gelip size imzalatmaktadır. Günümüzde kredi çekmek artık bu kadar kolay. Oturduğumuz yerden anında acil ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Hatta bankaların WEB sitelerindeki hesap makineleri sayesinde, istediğimiz miktarın aylık ödemelerini, faiz oranlarını da hesaplayarak öğrenebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir