Akdenizde Seracılık Yapanlara Senetle Kredi Verilir

Ülkemizin her bir bölgesi kendine has özellikleri ve iklimi ile tanınmaktadır. İklim bölgelerine göre farklı farklı ürünler üreterek geçimlerini sağlamaktadırlar. Ancak takdir etmek gerekir ki hiç de kolay bir iş değildir ürünleri yetiştirmek,satışını yapmak hepsi oldukça maliyetli işlerdir. Bu nedenle de sıklıkla maddi desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Her ne kadar devletimiz tarafından çiftçilere özel kredi olanakları,geri ödemesiz hibe olanakları sunulmakta olsa da yinede yetişemediği zamanlar olabilmektedir. İşte bu durumlarda devreye biz giriyoruz. Nakit destek alanında faaliyet göstermek adına kurulmuş olan danışmanlık şirketimiz yalnızca bireylerin değil çiftçilerin,üreticilerinde yanında yer almaktadır.

Örneğin Ülkemizin en nadide bölgelerinden biri olan Akdeniz bölgesine bağlı Antalya, Adana, Mersin, Isparta gibi illerini ele alalım. İlgili illerdeki kişiler genellikle geçimlerini seracılık yaparak sağlamaktadırlar. Tıpkı bütün üretim aşamalarında olduğu gibi  seracılıkta da maddi olanak olması gerekli olan sulama,tohum ıslahı,gübreleme, toprak bakımı, ilaçlama gibi  alanlar bulunmaktadır. Akdeniz bölgesinde seracılığın oldukça yaygın bir şekilde yapılması iklimin elverişli olmasından kaynaklanmaktadır.

 Şimdi gelelim işin maddi kısmının nereden ve nasıl karşılanabileceğine?

Evet belki çiftçi kredisi olanağı sağlamakta olan banka kurumlarından da ilgili desteği alabilirsiniz ama bu tarz kurumlar kendi başlarına karar veremedikleri için belirli şartlar doğrultusunda maddi olanak sağlanabilmektedir. Kısaca siz belirli şartlardan bir tanesine bile uyumsuz iseniz direk olarak kredi talebiniz red olarak sonuçlanmaktadır. Oysa bize başvuruda bulunmaya karar verdiyseniz asla böyle bir sonuç ile karşılaşmassınız. Çünkü bizde şart yok, yalnızca kendimizi garanti altına almak adına size sunulmakta olan “senet” evrakı üzerine imza alınma talebi bulunmaktadır. Eğer ihtiyacınız olan tutar doğrultusunda geri ödemeyi belirlediğiniz genellikle hasat zamanlarına denk getirilen ödeme tarihleri kapsamında belirlenen bir vade ile ilgili evrakı imzalayarak bize teslim ettiğiniz takdirde bizde size ihtiyacınız olan kredi olanağını sunuyoruz.

Comments

  1. Çok acil 5.000 TL ihtiyacım var yardımcı olur musunuz 3 ay içerisinde öderim gerekirse 7 öderim ama lütfen bu hafta içinde yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir